מהו קונטקטור תלת פאזי וכיצד הוא פועל?

במאמר זה, נדבר על קונטקטורים, או בעברית - מגענים. נסביר מה זה מגען וכיצד הוא פועל. כמו כן, כיצד לחבר מגען ואת ההבדל בינו לבין לממסר.

המשך קריאה  
מהו גלאי מתכות וכיצד הוא עובד?

גלאי מתכות פועלים על ידי העברת שדה אלקטרומגנטי מסליל החיפוש אל האדמה. כל חפץ מתכתי (מטרה) בתוך השדה האלקטרומגנטי יקבל אנרגיה וישדר מחדש שדה אלקטרומגנטי משלהם. סליל החיפוש של הגלאי מקבל את השדה המשודר מחדש ומתריע בפני המשתמש על ידי הפקת תגובת מטרה. גלאי מתכות שונים מסוגלים להבחין בין סוגי מטרות שונות וניתן להגדיר אותם ובכך להתעלם ממטרות לא רצויות.

המשך קריאה  
למה מיועד שקע סיקון תלת פאזי?

ישנם סוגים שונים של שקעים ותקעים, כאשר לכל אחד מהם ייעודים ומאפיינים משלו. מדינות שונות, מכשירי חשמל שונים וסוגי מתח חשמלי הם רק חלק מהמאפיינים של סוגי שקעים שונים. אחד מהשקעים הללו הוא שקע סיקון. מהו השקע הזה ולמה הוא מיועד? אלה הדברים שחשוב לדעת על שקעי סיקון.

המשך קריאה  
מדוע כל בודק חשמל מוסמך צריך מולטימטר איכותי?

מולטימטרים הם כלים יקרי ערך לפתרון תקלות במגוון רחב של רכיבים חשמליים. היישומים האפשריים הם רבים, אך הם משמשים בדרך כלל לבדיקת שקעים בקיר, כבלי חשמל, מכשירים, מוצרי אלקטרוניקה ומערכות חשמל לרכב.

המשך קריאה  
כיצד ניתן לדעת מתי צריך שקע תלת פאזי או חד פאזי?

אם יש דבר אחד שמשותף לכל מכשירי החשמל במטבח ובחללים נוספים בבית או במבנה תעשייתי, זה ההספק החשמלי שהם דורשים. כל מכשיר, מבלנדרים ומקררים ועד מיקרוגל ותנורים, כולם דורשים חיבור חשמל.

המשך קריאה  
החל משקעים בינלאומיים ועד שקע סיליקון: אלו סוגי השקעים והתקעים הפופולריים

ישנם שקעים ותקעים רבים אשר לכל אחד מהם שימושים וייעודים אחרים והתאמה למדינות השונות. כדי להבין למה משמש כל שקע, הכנו מדריך על שקעים ותקעים המציין את השימושים שלהם וכיצד הם פועלים. שקעים ותקעים מחברים ציוד חשמלי לאספקת החשמל של זרם חילופין (AC) ונעשה בהם שימוש בבתים, בנכסים מסחריים, בתעשיות ובאתרים אחרים.

המשך קריאה  
מהו שקע שוקו ולמה הוא משמש?

שקע שוקו הוא סוג של שקע המשמש לחיבור חשמל תלת פאזי. היתרונות של שקע שוקו הם בעיקר למטרות תעשייתיות וביתיות. למעשה, ניתן להשתמש בהם בכל תעשייה שבה יש דרישה גבוהה לאספקת חשמל או למערכת חשמל תלת פאזית.

המשך קריאה  
סטלבנד חשמלי: מהם השימושים שלו וכיצד ניתן להעביר חוטי חשמל?

משיכת חוטי חשמל והעברתם ממקום למקום בתוך קירות ותקרות, עשויה להיות משימה לא פשוטה המצריכה שימוש בסטלבנד חשמלי המאפשר העברה ומשיכה של החוטים באופן בטוח, מסודר ויעיל.

המשך קריאה  
לא רק לשבת: החל מטיימרים ועד שעון שבת ללוח החשמל - האמצעים שיתאימו את מערכת החשמל לצרכים שלכם

טיימרים דיגיטליים מאפשרים לתזמן את מוצרי החשמל שלכם לפי הצרכים שלכם: החל בהתחלת פעולה של המכשיר ועד יצירת זמנים אוטומטיים להפעלה וכיבוי של מערכות החשמל. חלק מהשעונים והטיימרים ניתנים לתכנות בעוד שאחרים עשויים להיות תחומים בזמן ותפקוד פנימי מוגדר. בנוסף למספר וסוג הפונקציות, מכשירים אלה שונים מבחינת הגדרות טווח הזמן.

המשך קריאה  
איזה כבל טעינה לרכב חשמלי מתאים לרכבכם ומדוע חשוב לבחור בכבל איכותי?

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים בוחרים לעבור לשימוש ברכב חשמלי הן מטעמי חיסכון בהוצאות והן מתוך בחירה אקולוגית שמטרתה שמירה על איכות הסביבה.

המשך קריאה