מאמר בנושא מדידת התנגדויות נמוכות מאד מה היא התנגדות נמוכה התנגדות נמוכה תהיה בדרך כלל בתחומי המיקרואהמים או המיליאוהמים 1 microohm = 0.000001 Ohm , 1 miliohm= 0.001 Ohm מיליוניות של אוהם או אלפיות של אוהם למה צריך למדוד התנגדויות נמוכות מאד חיבורים מכל סוג שהוא עלולים להוות נקודת תורפה כאשר ההתנגדות שלהם אינה מספיק נמוכה. התנגדות גבוהה היא שוות ערך להתחממות במקרה של חיבור חשמלי או נקודת התרופפות במקרה של חיבור מכני. הכשל שעלול לקרות במקרים של נקודות חיבור קריטיות הינו בעל השלכות של היווצרות נזק רב ולפעמים ממש הרות אסון. חיבורים בעלי התנגדות גבוהה עלולים להיווצר מהתקנה לקויה , או התהוות לאחר זמן כתוצאה מרעידות, שינויי טמפרטורה, קורוזיה , לחות רטיבות וכו' . בדיקות של התנגדויות נמוכות אחרי התקנה או אחרי שיפוץ מצד אחד , ובתור אחזקה מונעת באופן רוטיני בפרקי זמן יכולה למנוע נזקים לציוד לבני אדם ונזקים כספיים עצומים. היכן יש למדוד התנגדויות נמוכות הצורך במדידת התנגדויות נמוכות קיים בתעשיות רבות למשל : חברות חשמל יצור והולכה , מפעלים פטרוכימיים , בתי זיקוק , מסילות ברזל , חברות תקשורת , יצור מכונות ורכב, תעשיות אויריות , משתמשי מצברים ואלפסק. דוגמאות לציוד הדורש בדיקות התנגדויות נמוכות : חיבורי מסילות, חבורי הארקה, מגעי מפסקי זרם, מפסקים, שנאים, חיבורי מצברים , ליפופי מנוע ושנאי, מוטות כלובי מנועים , פסי צבירה עם חיבורי כבלים , חיבורים של חלקי מטוסים. כיצד מתבצעת מדידת התנגדות נמוכה ניתן למדוד התנגדויות על ידי 2 חוטים , 3 חוטים או 4 חוטים ( מינוח מקובל הוא גם 2 או 3 או 4 הדקים ) הבדיקה המדויקת ביותר היא של 4 חוטים שמתאימה לתחום של פחות מ 10 אוהם. בדיקה ב 4 חוטים מנטרלת את השפעת התנגדות החוטים והחיבורים. 4 חוטים הם 2 הדקי זרם ו2 הדקי פוטנציאל (מתח ) ראה תמונה 11. + 12. C1/C2 הם הדקי הזרם אשר מזרימים את הזרם לאורך ההתנגדות. P1/P2 הם הדקי המתח אשר מודדים את המתח בין 2 ההדקים. ההתנגדות מחושבת מחישוב חוק אוהם של R=U/I . מדוע הזרם צריך להיות גבוה שאלה נפוצה : יש לי רב מודד עם תחומי מדידה של מיליאוהמים . למה אני צריך מודד מיוחד . נניח של לנו התנגדות של 0.001 אוהם (2 מיליאוהם ) ונניח שזרם הבדיקה בבדיקה על ידי רב מודד היא של 100 מיליאמפר (0.1 אמפר ) 0.1A x 0.001ohm = 0.0001 V=0.1 mV ברור שרמות הדיוק של המכשיר במפל מתח כזה אינן מאפשרות קבלת תוצאה רלוונטית אשר תסטה במאות אחוזים מהתוצאה האמיתית. בדיקה ב 10 אמפר תגדיל פי 1000 את תוצאת מפל המתח ושיטת 4 הדקים תנטרל את השפעת החוטים והחיבורים. מתי צריך דגם עם זרמים גבוהים יותר ישנם דגמים עם זרם בדיקה של 100 200 600 אמפר . ל למשל בבדיקה של מפסקי זרם אשר מנתקים זרמים גבוהים נדרשת בדיקה עם מכשיר בעל זרם גבוה .

המשך קריאה  
רב מודד – מדוע מגר הפכו לשם גנרי כל כך?

אם אתם מחפשים רב מודד של חברת מגר כמו גם מוצרים אחרים בתחום, אנחנו ב"אוריאל שי" נוכל לספק לכם אותם. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בהקדם!

המשך קריאה  
מכשירים לבדיקת מתקנים סולאריים

חברת HT איטליה – החברה מספר אחד בתחום מכשירי מדידה בתחום הסולארי הפתרונות החדשים של HT לבדיקת ביצועים , אופטימיזציה , וגילוי תקלות

המשך קריאה  
ציוד בדיקה לתחנות משנה ותחנות השנאה

TEST INSTRUMENTS FOR TRANSFORMATION STATIONS AND SUB STATIONS חברת MEGGER הינה החברה המובילה עולם בתחום ציוד מדידה. עם מפעלי יצור בארה"ב , אנגליה , גרמניה ושוודיה.

המשך קריאה  
סוגי מגר וממי כדאי לקנות

אם אתם מחפשים מכשירים של מגר אנחנו ב"אוריאל שי" נשמח לסייע לכם ולענות לכם על כל שאלה. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בהקדם!

המשך קריאה  
מכשירי מדידה הטובים בעולם

אם אתם מחפשים את מכשירי המדידה הטובים בעולם, אתם צריכים לפנות אלינו ל"אוריאל שי" - נשמח לסייע לכם בכל דבר ועניין.

המשך קריאה  
דרכים מומלצות לאיתור נזילות

אם אתם רוצים לדעת יותר על מצלמות תרמיו והשימוש בהן, הגעתם אל המקום הנכון. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר – אוריאל שי!

המשך קריאה  
סוגי מד לייזר

מד מרחק מבוסס לייזר הוא סוג מדי מרחק בולט במיוחד ורב שימושי. עקרון פעולתו פשוט: קרן לייזר משודרת ליעד שאליו רוצים למדוד את המרחק, כאשר הזמן שלוקח לה להגיע ליעד וחזרה, מאפשר למכשיר לחשב את המרחק. מה עושים איתם? אלה סוגי השימושים העיקריים.

המשך קריאה  
יתרונות המצלמה התרמית לגילוי נזילות

מצלמה תרמית היא פריט ציוד לא זול והשימוש בה לכאורה מייקר את עבודת האינסטלאטור. מדוע אם כך, מצלמה כזו  דווקא משתלמת, גם לאינסטלאטור וגם ללקוח הסופי? אלה היתרונות העיקרים שמביאים לכך.

המשך קריאה  
סוגי מד מרחק

במחשבה ראשונה על מדידת מרחק, קל לחשוב על סרט המדידה הידוע, על ספירת צעדים או מרצפות. אבל מה עוד זמין למקצוענים? אילו דרכים למדידת מרחק הומצאו עד כה?

המשך קריאה